Totalna Asymilacja Home Kontakt Ankieta
Menu

tri.JPG Home
tri.JPG Artykuły
tri.JPG Chatki
tri.JPG Galerie
tri.JPG Tapety
tri.JPG Linki
tri.JPG WebCamy
tri.JPG Wyprawy
tri.JPG Trasy
tri.JPG Koszulki
tri.JPG Forum
tri.JPG Księga Gości
tri.JPG FAQ

Forum

Halo
Macedonia
Totalna Asymilacja b
Rewitalizacja Parku
BOROWICE - REAKTYWAC

Sonda

Najczęściej na stronie TA odwiedzam:

Artykuły
Chatki
Galerie
Księgę Gości
Linki
WebCamy
Forum
InneZobacz wyniki

Karkonoska_Grupa_GOPR
PTTK
 

arrow.jpg Góra strony arrow.jpg

.: FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest w ogóle Totalna Asymilacja? (wersja dla leniwych i zapracowanych, którzy nie skusili się na przeczytanie długich artykułów)
Totalna Asymilacja, to w zasadzie dwie, równoważne i powiązane ze sobą sprawy. Po pierwsze grupa ambitnych wielbicieli gór i dobrej zabawy, absolwentów jeleniogórskiego liceum im. Norwida i nie tylko, którzy co jakiś czas umilają sobie życie dawką wędrówek po karkonoskich szczytach, a także związana z dokumentacją i popularyzowaniem ich "działalności", strona internetowa (na której prawdopodobnie właśnie się znajdujesz :P).

2. Skąd taka nazwa - "Totalna Asymilacja"?
Pomysł narodził się na jednej z wypraw, dokładnie tej z 20-22 lipca 2001, od kiedy to nazwa zaczęła oficjalnie funkcjonować. Jeden z uczestników wyprawy, niejaki Pająk, zaraził resztę grupy powtarzanym z pasją słówkiem "asymilować", które stosował do określenia praktycznie każdej swojej czynności. Po powrocie do domu, jeden z szanownych webmasterów, Adrian, znany również jako YESik, wpadł na genialny pomysł, aby fotki z pamiętnej wędrówki załadować na internetową stronkę, którą ochrzcił mianem właśnie Totalnej Asymilacji!

3. No dobra, wiem skąd słowo "asymilacja". A co niby ma oznaczać "totalna"?
Totalny, czyli jak podaje mądry słownik: całkowity, powszechny, zupełny... I właśnie totalne jest wszystko co robimy ;) Totalna zabawa, przygoda, impreza, totalne oderwanie się od ewentualnej nudy, szkoły i zrzędzenia "starszyzny"... Totalny chaos organizacyjny, totalne podwyższenie się poziomu adrenaliny podczas dzikich i niezaplanowanych przygód, totalna złośliwość pogody (sic!), totalny brak ograniczeń, totalne asymilowanie czego tylko dusza zapragnie... ;)

4. Czy każdy może wybrać się na wyprawę?
Pewnie! Wystarczy tylko skontaktować się z którymś z Asymilantów, dostarczyć aktualne zaświadczenie lekarskie o sprawności intelektualnej i fizycznej oraz przejść przeszkolenie w piechowickiej sztolni. Składa się ono z części pisemnej - test z historii wypraw TA, przesłuchania ze śpiewu hymnu TA, oraz części sprawnościowej, m.in. skoki na bungee, gra w bierki, czy taniec na rurze (koszt kursu 0,99 zł. + VAT. od osoby; pieniądze przekazywane są na pokarm dla kaczek pływających po górskich stawach). Oprócz tego należy posiadać aktualną legitymację Ligi Ochrony Przyrody, znajomość cyrylicy oraz szóstkę z angielskiego u prof. Botwiny. Serdecznie zapraszamy!

5. Skąd można czerpać informacje o planowanych wyprawach?
Informację w erze globalizacji najłatwiej czerpać oczywiście z mediów: telewizji, radia, prasy, Internetu... osobiście polecam kontrolowanie newsów na stronce TA.

6. Kto może się uważać za Asymilanta?
Asymilantem jest każdy, który odbył w życiu przynajmniej jedną wyprawę pod patronatem TA, czy w towarzystwie któregoś z członków.

7. Jak przedstawiają się poglądy polityczne członków TA?
Podczas każdej z wypraw głosimy totalną anarchię: wolność jednostki wraz z jej najbardziej absurdalnymi poglądami!... poza tym zamiłowanie do poezji B.Leśmiana :P

8.Czy Asymilantom przyświeca jakaś życiowa maksyma?
Owszem. W stosunku do ludzi trzymamy się jednej ważnej zasady, której nauczyliśmy się od pewnego punka: "My wam dajemy naszą przyjaźń, a wy nam papierosy i alkohol" :P

9. Czym Asymilant wyróżnia się w tłumie?
Z rzeczy namacalnych wyróżnia go spośród innych tylko firmowa koszulka, dopiero przy bliższym poznaniu można się przekonać o bogatych i nieprzeciętnych wnętrzach każdego z członków TA :P

10. Czy Asymilacja zajmuje się czymś więcej jak górskimi wyprawami?
Oczywiście. Działalność TA obejmuje również inne wyprawy, np. wyjazdy na koncerty i aukcje charytatywne.


Czy nurtują cię i nie dają spać po nocach jakieś inne pytania? Wypełnij poniższy formularz. Odpowiemy na nie z pewnością!

emial:

Pytanie:

Podpis: